Lastest Blogs

Odor aid

Odor aid

Odor-Aid je dezinfekčný prostriedok určený na odstránenie zápachu a nežiadúcich baktérií, ktoré sú každodennou súčasťou nášho života. Za všetky tie čuchové nepríjemnosti sú zodpovedné baktérie, ktoré rozkladajú pot a niekedy aj pot samotný. Práve od jeho zloženia totiž záleží mikroflóra vo Vašej topánke. Telo sa potom detoxikuje a tak aj veľmi aromatické, korenisté, alebo ťažké jedlá sa podpíšu na ostrejšom ráze potu. Samozrejme to najhlavnejšie prichádza, keď sa do práce pustia baktérie a začnú proces rozkladu. Uzavretá obuv zvyšuje potenie nôh a vytvára ideálne podmienky na šírenie baktérii. Preto používaním dezinfekčného prostriedku Odor-aid predchádzame šíreniu pliesní a tým aj nepríjemnostiam s nimi súvisiacimi. Odor-aid je vhodný na dezinfekciu topánok, všetkej športovej obuvi ale taktiež aj na dezinfekciu celej športovej výstroje. Je všestranne využiteľný .
Najlepší a najúčinnejší sprej na trhu !

Vznik ľadového hokeja, alebo čo ste možno nevedeli...

Za deň vzniku ľadového hokeja sa najčastejšie udáva tretí marec roku 1875. Práve v tento deň sa v Montreale na Victoria Skating Ring odohral prvý organizovaný hokejový zápas. Študenti McGillovej univerzity založili v roku 1877 prvý klub a jeho názov bol McGill University Hockey Club. Nasledovali ich študenti v Montreale a to v roku 1881, názov ich klubu niesol meno Montreal Victorias. Práve študenti v Montreale vypracovali aj prvé pravidlá ľadového hokeja a to v roku 1878. Hra sa stala natoľko populárnou, že v roku 1883 sa uskutočnili  prvé "majstrovstvá sveta" a to v rámci Zimného karnevalu. Karnevalový pohár získal tím McGillovej univerzity. Ľadový hokej sa stal veľmi obľúbeným a preto sa účastníci Zimného karnevalu rozhodli založiť prvú hokejovú ligu Amateur Hockey Association of Canada.

Význam hokejovej prípravy

Význam hokejovej  prípravy v off-ice tréningovom centre spočíva vo vytvorení všeobecného pohybového základu, ktorý je významnou nadstavbou tréningu na ľade. Počas letnej prípravy je dôležitým faktorom pre každú vekovú kategóriu dôkladná príprava tréningového plánu. S postupom času sa deti športu venujú menej než v minulosti a to sa prejavuje na ich celkovej pripravenosti. Pri tréningu na ľade nie je dostatok času na naprávanie nedostatkov v obratnosti, sile, rýchlosti, ale aj v postoji, či držaní tela, Preto je veľký predpoklad, že ak hráč získa v lete dobrý všeobecný základ, na ľade sa môže venovať špeciálnym požiadavkám, ktoré mu hokej ukladá.

Tréningy sa pochopiteľne odlišujú, pričom by sa zjednodušene dalo povedať, že čím je hokejista mladší, tým väčšia je to zábava. S pribúdajúcim vekom vzrastá náročnosť, ako aj samotné objemy tréningov. Príprava mimo ľadu je špeciálny tréningový proces, ktorý je prospešný aj pre samotný bežný život športovca. Zameriava sa s cielenou pozornosťou na koordinačné schopnosti, zvýšeniu reakcie či akcelerácie.  Tieto cvičenia pozitívne ovplyvňujú držanie tela, nakoľko držanie hokejky a samotný hokejový postoj vedú k svalovej dysbalancii, skracovaniu svalov , ktoré môže neskôr viesť k únavovým či iným zraneniam. Samozrejme sa nezabúda počas tréningu ani na zábavu, preto je tréningový proces koncipovaný hravou, či súťažnou formou. 
Všetky cvičebné prvky zaradené do tréningu sú prispôsobené svetovým trendom a požiadavkám hokeja.

Vplyv pohybovej aktivity na formovanie osobnosti mladého športovca

Pod pojmom pohybová aktivita rozumieme všetok motorický prejav, telesnú výchovu, šport a rekreačný šport. Je to mnohostranná pohybová činnosť človeka, ktorá sa vyznačuje cieľavedomosťou a na jej základe sa sa tak u detí vytvára prirodzenosť vzájomnej komunikácie. Pohybová aktivita je jednou zo základných podmienok zdravého vývoja jedinca a prispieva k jeho telesnému, funkčnému a motorickému rozvoju. Ak má dieťa nedostatok pohybu, môže to mať vplyv na jeho fyzický a psychický vývoj. Jednou zo základných vlastností, ktorú by športovci mali mať a nie len vrcholoví ja DISCIPLÍNA. Športovec bez disciplíny je ako ryba bez vody.

SKATEEZ

SKATEEZ je originálna pomôcka pre začiatočníkov - korčuliarov. Poskytuje tri styčné body, ktoré sú podobné ako podporné kolieska na bicykel. Ramená sú dostatočne pevné, aby držali korčule vertikálne a dostatočne flexibilné, aby SKATEEZ umožnil nožu voľný sklz a pohyb vpred.

Umožňuje dieťaťu naučiť sa korčuľovať v pravých hokejových korčuliach! Konštrukcia je určená tak, aby sa zmestila do rôznych veľkostí a tipov korčúľ. Vhodné pre hokej, krasokorčuľovanie, fitness korčuľovanie a verejné korčuľovanie.

Odporúča sa pre deti vo veku od 3 do 8 rokov.

Revolúcia v syntetickom ľade

Firma XTRAICE pôsobí na trhu od roku 2003 a vo viac ako 70 krajinách vo svete. Ponúka len tie najkvalitnejšie služby a poskytuje len vysoko kvalitné produkty. My Vám ponúkame naše štandardné a najpredávanejšie ľadové plochy, ktoré predávame po celom svete! Môžeme Vám ponúknuť širokú škálu tvarov a veľkostí umelej ľadovej plochy, aby presne zodpovedala Vášmu projektu! V posledných rokoch firma nainštalovala plochy v 74 krajinách po celom svete, inštalovala plochy v destináciách  ako je Disneyland a spolupracuje s tímami NHL,  ako je Detroit Red Wings, Florida Panthers a Washington Capitals. My ako výhradný zástupca tejto značky pre našu krajinu, sme hrdí na firmu XTRAICE, nakoľko sa stala víťazom niekoľkých medzinárodných prestížnych ocenení! Firma XTRAICE je jediná spoločnosť na svete, ktorá vyrába syntetický ľad a získala ISO9001 & 14001 Certifikáciu!Firma XTRAICE bola založená s cieľom rozvíjať najlepší a svetový syntetický ľad! Od roku 2003 investovala veľa prostriedkov na vedcov vo svojom obore, na ich výskum, aby  rozvinuli tento unikátny produkt pre všetkých ľudí po celom svete! Na vývoji sa tiež podieľali špičkoví športovci, aby rozvíjali tento unikátny produkt! Používa len tie najkvalitnejšie materiály najvyššej molekulárnej štruktúry a tie najmodernejšie technológie. Firma sa sústredí sa na dve hlavné oblasti:
1. Dosiahnuť ten najlepší koeficient trenia
2. Predĺžiť čo najdlhšiu životnosť výrobku

Showing 1 - 6 of 6 items